A sikeres emberek sosem csinálják ezt a munkahelyen – Meglepő, mit kerülnek
Nagyon pozitív dolognak hinnéd, pedig ellenkezőleg hat: a sikeres emberek sosem követik el ezt a hibát.

Mindenki került már olyan helyzetbe, amiben kellemetlenül érezte magát, és nem tudta, pontosan hogy viselkedjen, mit mondjon. A munkahelyeken a hasonló szituációk mindennaposak.
A legtöbben úgy kezelik őket, hogy mosolyognak, nevetnek, próbálnak a lehető legkedvesebbek lenni másokkal, de ez nem mindig jó választás. Sőt, a sikeres emberek egyenesen kerülik a túlzott kedvességet – és ennek meg is van az oka.
Amit a sikeres emberek sosem csinálnak
Tessa West pszichológus szerint a baj az, hogy minél jobban próbálod a kedvességgel leplezni a kellemetlenséget, annál többen látnak át rajtad. Az emberek jól érzékelik azokat az érzelmeket, amelyek a nonverbális viselkedésen, például a hangnemen ütköznek ki.

Azt hisszük, hogy jól elfedjük a szorongást a bókokkal, de amikor ezeket mesterséges mosolyok kíséretében adjuk át, akkor senki sem hiszi el. A túlságosan pozitív visszajelzés azt üzeni, hogy nem figyelsz eléggé – és valószínűleg ez így is van, ha arra koncentrálsz, hogy megpróbáld szabályozni magadat. Idővel a másik ezért bizalmatlanná válhat. Olyan konkrét információkra van szükségük, amelyek valóban segítenének nekik a munkájuk javításában.
A túlzott kedvesség mindezek mellett gyakran naivnak, kevésbé talpraesettnek is mutathat mások szemében.
Mit tegyél helyette?
Kérdezd meg magadtól: vajon körülöttem mindenki élvezi ezt a túlzottan kedves kultúrát, vagy azért csinálják, mert mások is ezt teszik?
A társadalmi normák a viselkedés mozgatórugói, és minél gyorsabban alkalmazzák ezeket az újonnan érkezők, annál hamarabb fogják úgy érzékelni, hogy „beilleszkedtek”. Ha egy újonnan érkező azt látja, hogy mindenki dicséreteket oszt egy gyenge prezentáció után, ő is ugyanezt fogja tenni.
A lényeg tehát, hogy nem csak a saját viselkedéseden kell változtatni a sikerért, és őszintébben, határozottabban állni a feladatokhoz és másokhoz, hanem érdemes kezdeményezned azt is, hogy a kollégák, a beosztottak is ezt tegyék.
A következő prezentáció előtt például megkérdezheted az emberektől: „Mit szólnátok hozzá, ha mindannyian leírnánk három konkrét dolgot, amin tudnátok javítani, és három konkrét dolgot, amit mindenképpen meg kell tartanotok a prezentáció végén?”.
De az is jó ötlet, ha a konkrét, viselkedésalapú visszajelzésre törekszel. Minél pontosabban tudod meghatározni a problémát – például, hogy egy prezentáció túl sok szakzsargont tartalmazott, ahelyett, hogy azt mondanád, hogy „unalmas volt” –, annál hasznosabb lesz a visszajelzés.
A legsikeresebb emberek 10 leggyakoribb mondata - Érdemes eltanulni őket
A Harvardon végzett karriertanácsadó szerint ezeket mindenkinek gyakrabban kellene használnia a munkahelyén.
Elolvasom(Képek: Getty Images Hungary.)
OLVASD EL EZT IS!

- érzelmi intelligencia
- mondat