Oltári kamu vagy életmentő csodakütyü? Orvosok őszinte véleménye az okosórákról
Az orvosok 72%-a támogatja az okoseszközök használatát az egészség nyomon követésében – derül ki a Huawei megbízásából készült friss Ipsos-kutatásból.
Az okoseszközök térnyerése alapjaiban változtatta meg az egészségkövetéshez való hozzáállást, nemcsak a felhasználók, hanem az orvosok szemszögéből is.
A szakemberek szerint a legfontosabb ellenőrzendő értékek – mint a vérnyomás, vércukorszint vagy az EKG – ma már viselhető okoseszközökkel is kényelmesen mérhetők, ez pedig hosszú távon elősegítheti egy egészségtudatosabb szemlélet kialakulását is.
Okosórákkal a betegségmegelőzésért
A Huawei megbízásából készült Ipsos-kutatás azt vizsgálta, hogyan befolyásolják a viselhető okoseszközök az emberek egészségtudatosságát Európában. Az orvosok és szakértők bevonásával készült felmérés betekintést ad az európaiak egészségügyi szokásairól, és rávilágít arra, hogyan alakítja át a technológia a proaktív egészségmenedzsment jövőjét.

A megkérdezett orvosok többsége támogatja az okoseszközök használatát
A felmérés rávilágít arra az öt legfontosabb mutatóra, amelyeket az egészségügyi szakemberek szerint rendszeresen ellenőrizni kell: a vérnyomás, a vércukorszint, a pulzus, a véroxigén-szaturáció (SpO₂) és az elektrokardiogram (EKG) adatai különösen fontosak a megelőzés és az állapotkövetés szempontjából.
Ezeknek az értékeknek a nyomon követése ma már könnyedén elvégezhető okoseszközökkel. Bár ezek nem minősülnek orvostechnikai eszköznek, és méréseik tájékoztató jellegűek, nem diagnózis felállítására szolgálnak, mégis megközelítő pontossággal, gyorsan és kényelmesen – akár napi szinten – biztosítanak hasznos információt, ezzel támogatva az egészség tudatos és proaktív nyomon követését.

Prémium vitaminok szerves forrásából
Fedezd fel a BioTechUSA új, prémium étrendkiegészítőit, melyeket a természet által inspirált hatóanyagok gondos válogatásával alkottunk meg a szervezetünk optimális működésének támogatására. A funkcionális termékek tökéletesen kiegészítik egymást, így teljeskörű megoldást nyújtanak a legmagasabb szintű napi rutinhoz.

Promóció
A kutatás egyértelműen rámutat: az orvosok és egészségügyi szakemberek többsége határozottan támogatja az okoseszközök használatát a páciensek gondozásában. A megkérdezettek 72%-a javasolná ezek használatát az egészség állapotának nyomon követésére, illetve a betegségek korai előrejelzésére.
A viselhető egészségügyi technológia terjedésével egyre több szakember ismeri fel az eszközökben rejlő lehetőségeket: 58%-uk úgy véli, hogy ezek az eszközök segítik az embereket abban, hogy tudatosabban törődjenek saját egészségükkel, és aktívan megelőzzék a betegségek kialakulását.
Ez a szemléletváltás jól mutatja, a hagyományosan reaktív, tünetekre reagáló megközelítés egy egészségtudatosabb szemléletmód felé mozdul el, ahol a korai figyelmeztető jelek felismerése révén bizonyos betegségek is hamarabb azonosíthatók, esetleg megelőzhetők.

A kutatás szerint a szakemberek 83%-a szintén egyetért abban, hogy az okoseszközök ösztönzőleg hathatnak a felhasználók egészségtudatosságára. A kutatásból az is kiderült, hogy a szakértők 78%-a szerint ezek az eszközök elősegítik az életmódváltást, 70%-uk pedig külön is kiemelte, hogy hozzájárulnak a rendszeres testmozgás kialakításához. Ez a tendencia már a 2023-as Huawei-felmérés 1 eredményeiben is kirajzolódott: az okosórát használók 90%-a legalább legalább egy új, egészséges szokást alakított ki az okoseszköze hatására.
Sok magyart érintő betegségtől védhet meg ez az antioxidáns: jót tesz az aggyal is
Egy természetes antioxidáns, ami a memóriát is támogatja – és a legtöbb magyar konyhában ott lapul a hűtőben.
Elolvasom(Képek forrása: Getty Images Hungary.)